Aktualności

Włodawa: Dozór dla 29 latka

Data publikacji 25.09.2015

W miniony wtorek włodawscy policjanci zatrzymali 29-latka, który najpierw nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a potem próbował przejechać policjanta. Do wczoraj przebywał w policyjnym areszcie. Decyzją Prokuratora Rejonowego we Włodawie został zwolniony i objęty dozorem. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W miniony wtorek, 29-latek z gm. Stary Brus, kierując samochodem w stanie nietrzeźwości nie zatrzymał się do kontroli drogowej uciekając przed policjantami ulicami Włodawy. Następnie podczas próby zatrzymania próbował przejechać funkcjonariusza, który w wyniku podjętych czynności doznał licznych obrażeń ciała. Policjanci zatrzymali 29-latka za dokonanie czynnej napaści na funkcjonariusza Policji. Wystąpiono również z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec mężczyzny.

Wczoraj 29-latek decyzją Prokuratora Rejonowego we Włodawie został zwolniony. Zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze. Mężczyzna jest zobowiązany trzy razy w tygodniu zgłaszać się na komendę, nie może też opuszczać kraju ani kierować pojazdami mechanicznymi.

Obecnie 29-latek jest podejrzany o zastosowanie przemocy wobec włodawskiego policjanta by zmusić go do zaniechania czynności służbowej i tym samym spowodowanie licznych obrażeń ciała u funkcjonariusza Policji. Mężczyzna odpowie również za złamanie zakazu sądowego kierując samochodem w stanie nietrzeźwości. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci Komendy Powiatowej Policji we Włodawie. O dalszych losach 29-latka zadecyduje sąd.

 

E.T.

 

Powrót na górę strony