Aktualności

Włodawa: Uciekał przed policjantami. Miał ponad 3,5 promila alkoholu

Data publikacji 24.09.2015

Wczoraj włodawscy policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego. 35-latek z Włodawy kierował swoim peugeotem mając w organiźmie prawie 3,7 promila. Na widok mundurowych skręcił w najbliższy parking i zaczął uciekać. Jednak policjanci natychmiast obezwładnili 35-latka. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za swoje postępowanie.

     Wczoraj o godz. 14:20 dyżurny włodawskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym poruszającym się peugeotem na jednej z włodawskich ulic. Kiedy policjanci zauważyli pojazd na skrzyzowaniu ul. Korolowskiej i Kraszewskiego, od razu przystąpili do próby zatrzymania  przy użyciu sygnałów świetlnych i dzwiękowych. Jednak kierowca  przyspieszył zamiast zastosowania się do poleceń wydawanych przez policjantów. Następnie  skręcił  w najbliższy przysklepowy parking gdzie zaparkował.

     Policjanci natychmiast ruszyli za pojazdem blokując mu możliwość ucieczki. W tym momencie kierujący nagle  wyskoczył z pojazdu i zaczął uciekać. Został jednak natychmiast obezwładniony przez mundurowego. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, ze 35-letni mieszkaniec Włodawy kierował pod znacznym działaniem alkoholu, ponieważ w swoim organizmie miał prawie   3,7 promila.

     Policjanci zatrzymali prawo jazdy meżczyźnie. Teraz odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnien do kierowania nawet do 15 lat oraz konsekwencje finansowe.

E.T.

Powrót na górę strony