Aktualności

Ryki: 45 latek z promilami.

Data publikacji 24.09.2015

Mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu kierował samochodem ciężarowym na trasie krajowe. Kierowcą na podwójnym gazie okazał się 45-letni mieszkaniec woj. śląskiego. Odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na ul. Lubelskiej w Rykach. Jest to odcinek drogi krajowej K-17. Patrolujący trasę policjanci ruchu drogowego ryckiej komendy zauważyli samochód ciężarowy, którego kierowca wykonywał podejrzane manewry. Jego zachowanie  wskazywało, że mógł znajdować się pod działaniem alkoholu.  Policjanci zatrzymali pojazd. Kierowcą okazał się 45-letni mieszkaniec woj. śląskiego.  Po sprawdzeniu na zawartość alkoholu okazało się, że jest nietrzeźwy. Miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawca stwarzający zagrożenie dla innych uczestników ruchu  trafił na komendę.   

Po wytrzeźwieniu 45-latek  odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień do kierowania nawet na 10 lat.

Powrót na górę strony