Aktualności

Włodawa: Odpowie za czynną napaść na policjanta

Data publikacji 23.09.2015

Włodawscy patrolowcy po kilkuminutowym pościgu zatrzymali 29-latka, który kierując hondą najpierw nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a później próbował przejechać policjanta. Funkcjonariusz podczas próby zatrzymania kierowcy doznał licznych obrażeń ciała. 29-latek został zatrzymany i obecnie przebywa w policyjnym areszcie. Niebawem usłyszy zarzuty czynnej napaści na policjanta oraz złamanie zakazu sądowego poruszania się pojazdami mechanicznymi.

Wczoraj ok. godz. 18:00 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym poruszającym się hondą na jednej z włodawskich ulic. Policjanci, gdy tylko zauważyli samochód, przystąpili do próby zatrzymania go do kontroli przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący hondą nie zastosował się jednak do poleceń i zaczął uciekać ulicami miasta narażając przy tym innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo.

Kilkuminutowy pościg zakończył się przed skrzyżowaniem ulicy Partyzantów z Aleją Jana Pawła. Uciekinier zmuszony był zatrzymać się z uwagi  na stojące przed nim pojazdy. Wtedy policjanci zajechali samochód blokując mu tym samym możliwosć ucieczki. Jeden z funkcjonariuszy podbiegł do kierowcy próbując go zatrzymać i uniemożliwić dalszą jazdę.  Wtedy ten otworzył drzwi i gwałtownie cofnął uderzając policjanta. Funkcjonariusz upadł na ziemię doznając licznych obrażen ciała. Pojazd nastepnie uderzył tyłem w stojącą obok latarnię uliczną.

Policjanci obezwładnili 29-latka. Mężczyzna został doprowadzony do włodawskiej komendy. Z uwagi na to, że  odmówił poddania się badaniu na stan trzeźwości, została pobrana krew do analizy. Ponadto okazało się, że  mieszkaniec gm. Stary Brus, złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

29-latek obecnie przebywa w  policyjnym areszcie. Niebawem usłyszy zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza oraz złamania zakazu sądowego kierowania pojazdami mechanicznymi. Jeżeli wynik badania krwi potwierdzi, że znajdował się pod wpływem alkoholu, poniesie również konsekwencje jazdy w stanie nietrzeżwości.  Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

E.T.

 

Powrót na górę strony