Aktualności

Włodawa: Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 22.09.2015

17 godzin funcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej i Ochotniczej a także mieszkańcy Zbereża poszukiwali zaginionej 80 -latki, która w niedzielę po południu poszła do lasu na grzyby. Łącznie w akcji poszukiwawczej brało udział pond 70 osób, którzy przeczesywali lasy i tereny w pobliżu miejscowości. Scześliwie wczoraj, ok. godz. 13 zaginiona została odnaleziona cała i zdrowa w oddalonej około 8 km miejscowości Sobibór.

W niedzielę wieczorem do włodawskiej komendy zgłosiła się mieszkanka gm. Wola Uhruska i powiadomiła,  że jej teściowa o godz. 15:30  poszła na grzyby do pobliskiego lasu i do tej pory nie wróciła. Mimo że rodzina szukała kobiety – nie przyniosło to żadnego rezultatu.

Do poszukiwań zaginionej ruszyli policjanci włodawskiej komendy oraz komisariatu w Urszulinie, funkcjonariusze Straży Grnicznej oraz ochotnicy OSP.  Mundurowi zaczęli przeczesywać pobliskie lasy i tereny przy użyciu latarek oraz kamery termowizyjnej.

W miarę upływu czasu do grupy poszukiwawczej dołączyli  funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zbereża z przewodnikiem psa,  funkcjonariusze Straży Leśnej, funkcjonariusze włodawskiej PSP a także okoliczni mieszkańcy.  Łącznie w poszukiwaniach wzięło udział ponad 70 osób.

Grupa poszukiwawcza tyralierią przeczesywała tereny leśne przy użyciu sprzętu nawigacyjnego. W rejon poszukiwań ruszył także  śmigłowiec z KGP Warszawa, policjanci Oddziałów Prewencji Policji w Lublinie, mobilne centrum kierowania BSK KGP  oraz grupa ratowniczo- poszukiwawcza z Nowego Sącza Czynnosci poszukiwawcze były realizowane pod nadzorem funkcjonariuszy KWP z Lublina oraz kierownictwa Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.

Po 17 godzinach poszukiwań  około godz. 13:00 zaginiona 80-latka została odnaleziona.  Idacą przez las kobietę w rejonie  Sobibora wypatrzył  mieszkaniec Stacji Kolejowej Sobibór. Mężczyzna przywiózł zaginioną do miejsca zamieszkania i przekazał rodzinie.  Kobieta dobrze się czuła i nie posiadała zadnych urazów. Potwierdził to lekarz pogotowia ratunkowego wezwanego na miejsce.

Komenda Powiatowa Policji we Włodawie składa podziękowania wszystkim zaangażowanym w poszukiwania oraz Urzędowi Gminy w Woli Uhruskiej i przedsiębiorcom lokalnym za wsparcie logistyczne działań.

E.T.

Powrót na górę strony