Aktualności

Biłgoraj: Pijany i bez uprawnień do kierowania

Data publikacji 22.09.2015

Mający w organizmie 1,6 promila alkoholu kierowca skody, w okolicach Nadrzecza uszkodził swój pojazd na przydrożnych drzewach. Podczas kolizji 33-latkowi z gm. Biłgoraj nic się nie stało, jednak jak się ponadto okazało nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami. Zgodnie z prawem, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Do stłuczki doszło wczoraj po południu.  33-letni kierowca skody, w okolicach miejscowości Nadrzecze, z niewiadomych przyczyn zjechał na pobocze przejeżdżając przez drogę gruntową, a następnie uszkodził swój pojazd o przydrożne drzewa. Jak się szybko okazało, mężczyzna ten był nietrzeźwy. Jak ustalili policjanci w wydychanym powietrzu miał ponad 1,6 promila alkoholu, a jakby tego było mało nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami. Na szczęście dla kierowcy w zdarzeniu nic mu się nie stało.
Zgodnie z kodeksem karnym kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą nawet 2 lat pozbawienia wolności.

MW

Powrót na górę strony