Aktualności

Kraśnik: Zanim zauważył kradzież policjanci zatrzymali sprawców.

Data publikacji 22.09.2015

Policjanci odzyskali skradzione elektronarzędzia chwilę po dokonanej przez dwóch mężczyzn kradzieży. Właściciel sprzętu nawet nie wiedział, że zginął mu z samochodu wartościowy sprzęt. O kradzieży dowiedział się od kolegi który powiadomił go, że Policja odzyskała jego narzędzia warte ponad 2000 zł. Przestępcy zostali zatrzymani za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

      Kraśniccy kryminalni na jednej z ulic miasta zauważyli dwóch młodych mężczyzn niosących elektronarzędzia. Mężczyźni nieśli szlifierkę kątową oraz walizkę z wiertarką i osprzętem marki Bosch. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn. Na pytanie policjantów dotyczące pochodzenia  narzędzi nie potrafili racjonalnie wytłumaczyć ich pochodzenia.

      Kryminalni szybko ustalili, iż narzędzia pochodzą z kradzieży, zostały zabrane przez złodziei z samochodu dostawczego stojącego na jednym z parkingów. Ustalono właściciela. Jak się okazało nawet nie wiedział, że stracił wartościowe elektronarzędzia, był zaskoczony wiadomością od swojego kolegi, że policja odzyskała jego sprzęt zanim zorientował się, że został okradziony.

     Wartość skradzionych narzędzi to ok. 2000 zł. Na szczęście szybko wróciły do prawowitego właściciela. Sprawcom kradzieży grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

J.M

Powrót na górę strony