Aktualności

Ryki: Areszt za znęcanie nad rodziną.

Data publikacji 22.09.2015

Policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca gm. Ryki. Mężczyzna znęcał się psychicznie oraz fizycznie nad rodzicami. Na wniosek Policji i Prokuratury, Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy o charakterze izolacyjnym, w postaci tymczasowego aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

W sobotnią noc dyżurny ryckiej komendy został powiadomiony o awanturze domowej w jednej z miejscowości na terenie gminy Ryki. Na miejsce udali się policjanci. Okazało się, że 28 –latek podczas awantury domowej skaleczył nożem matkę oraz ojca. Mężczyzna od ponad roku znęcał się psychicznie nad domownikami. Wyzywał ich słowami wulgarnymi, poniżał, popychał oraz zakłócał spokój i spoczynek nocny.

28-latek trafił do policyjnego aresztu. Był nietrzeźwy miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Usłyszał zarzuty znęcania się nad rodziną. Wczoraj Sąd Rejonowy w Rykach zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Wkrótce za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Zgodnie z kodeksem karnym za znęcanie się nad rodziną grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

JW

Powrót na górę strony