Aktualności

Biłgoraj: Ostrożnie z niewybuchem !

Data publikacji 21.09.2015

Frampolscy policjanci zabezpieczają niebezpieczny przedmiot odnaleziony w okolicach cmentarza z okresu I wojny światowej w Zastawiu. Granat odnalazły wczoraj osoby porządkujące teren w pobliżu nekropolii. O fakcie ujawnienia niewybuchu powiadomieni zostali saperzy. Policjanci kolejny raz przypominają o szczególnych środkach ostrożności w przypadkach odnalezienia tego typu niebezpiecznych przedmiotów.

 Tym razem leżącą pod drzewem niebezpieczną „szyszkę” odnalazły wczoraj osoby porządkujące teren przylegający do Cmentarza z okresu I Wojny Światowej w miejscowości Zastawie. Osoby, które natknęły się na granat przy mało uczęszczanej drodze, natychmiast powiadomiły policję. Znalezisko niezwłocznie zabezpieczyli policjanci do czasu przybycia saperów, którzy zabiorą przedmiot do neutralizacji na poligonie.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają jak należy zachować się w przypadku odnalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch:

Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce gdzie się ono znajduje dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, ze bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia nawet do kilkuset metrów.

M.W.

Powrót na górę strony