Aktualności

Łęczna: Poszukiwany, nietrzeźwy i zakazem sądowym spowodował kolizję

Data publikacji 21.09.2015

Policjant z łęczyńskiej drogówki w czasie wolnym od służby zatrzymał 49 – letniego mieszkańca gm. Spiczyn. Mężczyzna kierując suzuki wjechał w auto funkcjonariusza. Jak się okazało, sprawca miał ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a także był poszukiwany przez sąd celem odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 19.00 w miejscowości Jawidz gm. Spiczyn. Policjant z łęczyńskiej drogówki w czasie wolnym od służby wyjeżdżał swoim autem z posesji sklepu. Nagle we wjazd sklepu wjeżdżał kierujący osobowym suzuki, który uderzył w auto funkcjonariusza. Policjant natychmiast zatrzymał kierującego po czym poinformował kolegów z łęczyńskiej komendy.

Za kierownicą suzuki siedział 49 – letni mieszkaniec gm. Spiczyn. Jak się okazało, mężczyzna miał ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie, posiadał zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący zgodnie z wyrokiem sądu do 2018 roku. Ponadto poszukiwany był przez sąd celem odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności.

49 – latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Po wykonaniu wszystkich czynności zostanie przetransportowany do aresztu śledczego.

M.W.

Powrót na górę strony