Aktualności

Łęczna: Wjechał w pojazd zaprzęgowy.

Data publikacji 19.09.2015

Łęczyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych i pojazdu zaprzęgowego. W miejscowości Głębokie kierujący pojazdem marki VW Golf 37 – letni mieszkaniec gm. Cyców najechał na tył pojazdu zaprzęgowego, którym kierował 56 - letni mieszkaniec również gm. Cyców. Następnie golf zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w nadjeżdżającego mercedesa. Do szpitala trafił woźnica oraz pasażerka z mercedesa.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 17.00 na drodze wojewódzkiej nr 823 w miejscowości Głębokie gm. Cyców. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki VW Golf 37 – letni mieszkaniec gm. Cyców nie zachował należytej ostrożności od poprzedzającego pojazdu i uderzył w tył pojazdu zaprzęgowego, którym kierował 56 – letni mieszkaniec również gm. Cyców. W wyniku tego zderzenia kierujący golfem zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w nadjeżdżającego z przeciwnej strony mercedesa.

Woźnica został przetransportowany helikopterem do szpitala w Lublinie. Pasażerka mercedesa trafiła do szpitala w Łęcznej, po przeprowadzonych badaniach została zwolniona do domu. Kierujący mercedesem 23 – letni obywatel Ukrainy był trzeźwy. Kierujący VW odmówił poddania się badaniu na stan trzeźwości, została pobrana od niego krew do badań. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

MK

Powrót na górę strony