Aktualności

Włodawa: Przedszkolaki też bezpieczne

Data publikacji 20.09.2015

Włodawscy policjanci spotkali się z przedszkolakami, aby przekazać zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci ćwiczyły też praktyczne przechodzenie przez jezdnię na przejściu dla pieszych. Oprócz tego najmłodsi poznali z bliska zawód policjanta podczas wizyty we włodawskiej komendzie.

Przedszkolaki również uczestniczą w programie prewencyjnym "Bezpieczna droga do szkoły". Policjanci włodawskiej komendy prowadzą spotkania w przedszkolach we Włodawie gdzie omawiają zasady bezpieczeństwa z najmłodszymi.  Oprócz tego maluchy odwiedzają komendę by przyjrzeć się z bliska pracy policjantów.

Podczas spotkania zorganizowanego w Przedszkolu Miejskim Nr 1 policjanci przypomnieli  dzieciom zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, przewożenia dzieci w fotelikach oraz znaczenie poszczególnych znaków drogowych. W trakcie zajęć wyświetlany był film profilaktyczny pt. "Bezpieczna droga do szkoły". 

Przedszkolaki razem z policjantką ćwiczyły też bezpieczne przechodzenie przez jezdnię na przejściu dla pieszych znajdującym się tuż przy przedszkolu. Na koniec  spotkania przeprowadzony został konkurs o bezpieczenstwie podczas którego dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe ufundowane przez WORD w Chełmie.

Z kolei maluchy z Przedszkola Integracyjnego oprócz uczestniczenia w spotkaniu zorganizowanym w ich placówce odwiedziły Komendę Powiatową Policji we Włodawie. Miały okazję zobaczyć stanowisko oficera dyżurnego oraz pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Oprócz tego zwiedziły  pokój techników gdzie czekały na nich liczne atrakcje: lupa, sprzęt daktyloskopijny czy stanowisko do wykonywania zdjęć.

Wszystkim dzieciom uczestniczącym w spotkaniach z policjantami jednomyślnie najbardziej podobał sie radiowóz policyjny, wejście do niego i zobaczenie pojazdu od środka. O udanych spotkaniach świadczyły liczne uśmiechy na twarzach dzieci oraz gorące zapewnienia o wyborze zawodu policjanta w przyszłości.

E.T.

Powrót na górę strony