Aktualności

Kraśnik: Potrącenia rowerzystów

Data publikacji 18.09.2015

Wczoraj ulicy Wojskowej w Kraśniku 10-letni rowerzysta nagle wyjechał z bocznej drogi wprost pod samochód osobowy. Kierujący Kią nie miał szans uniknięcia zderzenia. 10-latek trafił z obrażeniami do szpitala w Lublinie. Z kolei ok. godz. 22.00 na ulicy Urzędowskiej kierująca rowerem została potrącona przez samochód osobowy. Rowerzystka poruszała się po ścieżce rowerowej, a kierujący autem wjeżdżał na posesję. Potrącona doznała obrażeń ręki. Policjanci ustalają okoliczności tych zdarzeń.

     Policjanci z kraśnickiej komendy wyjaśniają okoliczności zdarzeń drogowych do których doszło wczoraj na terenie kraśnika. Poszkodowanymi w dwóch przypadkach byli rowerzyści.

     Na ulicy Wojskowej w Kraśniku z bocznej drogi wyjechał wprost przed nadjeżdżający samochód. Młody rowerzysta wg. ustaleń na miejscu wypadku nie dał szans na uniknięcie zderzania kierowcy osobowego samochodu. Dziesięciolatek po potrąceniu, podniósł się z drogi i chciał  udać się do domu. Na szczęście, rozsądnie zachował się kierowca samochodu, który wezwał karetkę i nie pozwolił się potrąconemu dziecku oddalić. Chłopiec transportem lotniczego pogotowia trafił do szpitala w Lublinie.

     Kolejne zdarzenie z udziałem rowerzysty miało miejsce na ul. Urzędowskiej ok. godz. 22.00. Jadąca ścieżką rowerową 32 latka została potrącona przez samochód wjeżdżający na posesję. Kobieta doznała obrażeń ręki.  Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego samochodem, badanie wykazało prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

J.M.

Powrót na górę strony