Aktualności

Włodawa: Bezpiecznie w drodze do szkoły

Data publikacji 17.09.2015

Jakie są zasady przechodzenia przez jezdnię, w co każdy rower powinien być wyposażony oraz dlaczego odblaski są takie ważne? Na te i inne pytania odpowiadały dzieci podczas spotkań w ramach programu "Bezpieczna droga do szkoły" realizowanego na terenie Komendy Powiatowej Policji we Włodawie. Tylko w tym tygodniu policjanci spotkali się z ponad 250 dziećmi szkół podstawowych.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji we Włodawie realizują program prewencyjny "Bezpieczna droga do szkoły". Jego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach wśród dzieci i młodzieży. Codziennie w szkołach na terenie powiatu odbywają się spotkania gdzie policjanci przypominają o zasadach bezpieczeństwa.

W tym tygodniu funkcjonariusze włodawskiej komendy odwiedzili Szkołę Podstawową Nr 2 we Włodawie oraz Szkołę Podstawową w Hannie. W spotkaniach łącznie wzięło udział ok. 250 dzieci. Policjanci przypominali dzieciom najważniejsze zasady bezpieczeństwa obowiazujące podczas drogi do szkoły, zasady przechodzenia przez jezdnię oraz prawidłowe przewożenie dzieci w fotelikach. Uczniowie sprawdzili też swoją wiedzę dotyczącą znaków drogowych oraz obejrzały film profilaktyczny pt. "Bezpieczeństwo na drodze".

Podsumowaniem kazdego spotkania był konkurs z zakresu bezpieczeństwa na drodze i zasad korzystania z numerów alarmowych. Jako nagrody rozdano kamizelki odblaskowe, gadżety oraz odblaski pulsujące ufundowane przez WORD w Chełmie, które niewątpliwie przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa i widoczności dzieci na drodze.

Wszystkm dzieciom przypominamy o przestrzeganiu zasad przepisów drogowych oraz o noszeniu odblasków po zmierzchu w myśl hasła "Bądż bezpieczny, noś odblaski".

E.T.


 

Powrót na górę strony