Aktualności

Łęczna: Jestem bezpieczny w drodze do szkoły.

Data publikacji 17.09.2015

Łęczyńscy policjanci w ramach akcji ,,Bezpieczna droga do szkoły” spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Nadrybiu. Podczas prowadzonej pogadanki omówili podstawowe zasady bezpiecznych zachowań w drodze do i ze szkoły. Po zakończeniu części teoretycznej dzieci udały się z policjantami na pobliskie przejście dla pieszych pod czujnym okiem funkcjonariuszy ćwiczyły bezpieczne przechodzenie przez przejście dla pieszych. Ze starszymi uczniami policjantka omówiła m.in temat odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Wczoraj łęczyńscy policjanci odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Nadrybiu. Celem tego spotkania było przekazanie uczniom wszelkich informacji dotyczących bezpieczeństwa. Funkcjonariusze wskazywali dzieciom jak bezpiecznie przechodzić przez  jezdnię oraz jak  się poruszać po drodze, gdy nie ma chodnika. Podkreślali jak ważne dla bezpieczeństwa każdego pieszego i rowerzysty jest zapewnienie sobie odpowiedniej widoczności poprzez używanie elementów odblaskowych. Ponadto przypomniano dzieciom w jaki sposób się zachować gdy zaczepi nas obca osoba, a także zasady korzystania z numerów alarmowych.

Po zakończonej części teoretycznej podczas wspólnego spaceru dzieci mogły w sposób praktyczny przejść przez przejście dla pieszych zgodnie z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Na zakończenie spotkania odbył się pokaz radiowozu

Podczas prowadzonej prelekcji ze starszymi uczniami szczególnie zwracano uwagę na zagadnienia obejmujące Konkurs Wiedzy Prewencyjnej "Jestem Bezpieczny". Zakres tematyczny obejmuje obszary dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w tym bezpieczeństwa na wsi, zagrożenia wynikające z używania substancji psychoaktywnych, przepisy, których musimy przestrzegać, system działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Wszyscy uczniowi zostali wyposażeni w elementy odblaskowe.

Tego typu spotkania są doskonałą okazją do promowania kampanii społecznej ,,Dopalacze kradną, życie”, ,,STOP wariatom drogowym”.

M.K.

Powrót na górę strony