Aktualności

Łęczna: Potrącenie pieszego w Zofiówce

Data publikacji 17.09.2015

Łęczyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło wczoraj około godz. 19.25 w miejscowości Zofiówka gm. Łęczna. 47-letni pieszy, mieszkaniec gm. Łęczna poruszający się poza terenem zabudowanym, bez elementów odblaskowych został potrącony przez kierującego pojazdem marki VW Golf. Poszkodowany trafił do szpitala w Lublinie. Kierujący pojazdem był trzeźwy, z kolei od pieszego pobrana została krew do badań.

     Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 19.25 na drodze krajowej nr 82 w miejscowości Zofiówka gm. Łęczna. Ze wstępnych  ustaleń policjantów  pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 39 – letni mieszkaniec gm. Wierzbica kierujący pojazdem marki VW Golf  jadąc od Lublina w kierunku Łęcznej potrącił pieszego, który wbiegł wprost pod nadjeżdżający pojazd. Mężczyzna poruszał się po drodze poza terenem zabudowanym bez elementów odblaskowych. W wyniku tego zdarzenia pieszy z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Lublinie. Celem stwierdzenia stanu trzeźwości została od niego pobrana krew do badań. Kierujący VW był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

      Przypominamy, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Zachęcamy również o używanie odblasków nie tylko poza terenem zabudowanym, ale wszędzie tam, gdzie poruszamy się pieszo. Nośmy odblaski nie po to, aby uniknąć mandatu, ale po to by być widocznym i zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

 

Powrót na górę strony