Aktualności

Biłgoraj: Prawie 4 tys. papierosów bez akcyzy nie trafi na czarny rynek

Data publikacji 16.09.2015

Na niemal 65 tys. zł. strat narażony został skarb państwa przez 2 mieszkanki powiatu biłgorajskiego. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze zespołu do walki z przestępczością gospodarczą, ujawnili u kobiet w wieku 37 i 49-lat, łącznie niemal 4 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy. 37-latka ponadto wprowadzała je do obrotu handlowego. Obie przyłapane zostały przez policjantów na gorącym uczynku. Obie również, w przeszłości były wielokrotnie karane za przestępstwa skarbowe.

Zabezpieczenie dużej ilości bezakcyzowych wyrobów tytoniowych, to wynik wczorajszych działań prowadzonych przez funkcjonariuszy zespołu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Policjanci weszli do mieszkania 37-latki z Gm.Goraj, która w miejscu zamieszkania przechowywała i wprowadzała do obrotu -sprzedawała, papierosy bez polskich znaków akcyzy. Podczas przeszukań pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, policjanci odnaleźli prawie 2 tys. paczek nielegalnego towaru. Kobieta wpadła ponadto na gorącym uczynku sprzedaży papierosów innemu mieszkańcowi gminy Goraj. Uszczuplenie podatku akcyzowego wyniosło ponad 30 tys. złotych.

Tego samego dnia, na podstawie materiałów operacyjnych funkcjonariusze ustalili kolejną kobietę, 49-latkę z Ukrainy, która miała wprowadzać nielegalne towary do obrotu handlowego na terenie miasta. 49-latka wpadła podczas jazdy na rowerze, kiedy przewoziła w torbie pół tysiąca  paczek papierosów. Następnie podczas przeszukań miejsca przebywania i składowania na terenie Biłgoraja, policjanci ujawnili kolejne ilości kontrabandy, tym razem odnaleźli niemal 1,5 tys. paczek. Podobnie jak w pierwszym przypadku, 49-latka posiadała łącznie prawie 2 tys. paczek nielegalnych papierosów. W przeszłości wielokrotnie była karana za wykroczenia skarbowe. Wczoraj skarb państwa naraziła na straty 32 tys. zł.

Kontrabandy zostały zabezpieczone, natomiast obie panie za popełnione przestępstwa poniosą konsekwencje karne. Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego za posiadanie, przewożenie, wprowadzanie do obrotu handlowego wyrobów stanowiących przedmiot czynu zabronionego, grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

M.W.

Powrót na górę strony