Aktualności

Opole Lub.: Policjanci z wizytą u milusińskich.

Data publikacji 15.09.2015

Dzisiaj opolscy policjanci gościli z wizytą w Szkole Podstawowej nr 2 w Opolu Lubelskim. Stróże prawa uświadamiali dzieciom różnorodność zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się w trakcie codziennych zajęć, uczyli jak ich unikać oraz jak postępować w razie ich zaistnienia.

Punktualnie o godz. 10.00 niecierpliwie wyczekiwani mundurowi goście zawitali w progach opolskiej szkoły. Podczas spotkania policjanci rozmawiali z dziećmi na temat ich bezpieczeństwa w różnych codziennych sytuacjach. Mundurowi poruszali między innymi tematykę zasad bezpiecznej zabawy, prawidłowego poruszania się po drogach i chodnikach oraz podkreślali jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych.

Uczniowie dowiedzieli się także od funkcjonariuszy o bezwzględnym zakazie wpuszczania do domu nieznajomych jak również przyjmowania od nich poczęstunków. Młodzie ludzie trenowali także pod czujnym okiem funkcjonariuszy bezpieczną postawę w przypadku ataku psa.

W trakcie spotkania policjanci podkreślali jak ważna jest znajomość numerów alarmowych.

Dzieci odpowiadając na zadawane pytania, wykazywały się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak też zasad bezpiecznej zabawy.  

Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu Lubelskim było zapowiedzią dalszej współpracy policjantów z wychowawcami. Stróże prawa przeprowadzają w ten sposób całą serię spotkań poświęconych powyższej tematyce. Troska o bezpieczeństwo dzieci – to jeden z priorytetów ich działania. Policjanci liczą na to, że zostaną zapamiętani przez młodych ludzi jako ci, na których można liczyć w potrzebie.

 

Powrót na górę strony