Aktualności

Łęczna: Lekcja o bezpieczeństwie.

Data publikacji 15.09.2015

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych łęczyńscy policjanci odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ludwinie. Tematem głównym spotkania było bezpieczeństwo najmłodszych na drodze. Funkcjonariusze przekazywali dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa, które mogą uchronić ich przed różnego rodzaju zagrożeniami. Ponadto dzieci dowiedziały się jak należy postępować w sytuacji kontaktu z osobą obcą oraz jak się zachować gdy zaatakuje pies. Ze starszymi uczniami poruszono temat odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Łęczyńscy policjanci, aby utrwalić z dziećmi zasady bezpiecznych zachowań odwiedzają dzieci z przedszkoli i szkół na terenie powiatu. Dzisiaj funkcjonariusze spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Ludwinie.

Podczas spotkania z przedszkolakami policjantka opowiadała o zasadach bezpieczeństwa w domu, placu zabaw, przedszkolu. Rozmawiała z dziećmi o zagrożeniach, z jakimi mogą się spotkać w drodze do przedszkola i apelowali o ostrożność. Wskazywała przedszkolakom zasady postępowania z obcymi i jak uchronić się przed atakiem psa. Przećwiczono z dziećmi postawę „żółwia”, która pozwala zminimalizować skutki ataku agresywnego czworonoga.

Z kolei podczas prowadzonej prelekcji ze ,,starszymi” uczniami policjantka omawiała tematy dotyczące odpowiedzialności prawnej nieletnich. Omówiono wybrane przepisy z Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Wskazywano zasady bezpiecznych zachowań na drodze i wskazywali jak ważne dla zwiększenia bezpieczeństwa jest używanie elementów odblaskowych.

MK

Powrót na górę strony