Aktualności

Ryki: W szkole o bezpieczeństwie.

Data publikacji 14.09.2015

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych ryccy policjanci odwiedzili dzisiaj uczniów klas pierwszych z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rykach. Funkcjonariusze przekazywali podstawowe zasady bezpieczeństwa jakie należy zachować w drodze do szkoły Dzieci z dużą uwagą słuchały rad policjanta. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali elementy odblaskowe.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Rykach, aby przypomnieć dzieciom jak powinny zachować się na drodze by bezpiecznie dotrzeć do szkoły odwiedzili dzisiaj uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rykach. Spotkanie to miało na celu utrwalenie wiedzy dotyczącej zapobiegania różnym zagrożeniom i sposobów ich unikania, w szczególności podnoszenia świadomości w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach. Wraz z początkiem roku szkolnego wzrosło natężenie ruchu drogowego w pobliżu szkół, co stwarza szereg niebezpieczeństw zagrażających najmłodszym.

Dzieci słuchały i zadawały pytania. Doskonale znały również odpowiedzi dotyczące podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze. Wiedziały jak bezpiecznie dotrzeć i wrócić ze szkoły poruszając się pieszo oraz na rowerze.

Spotkanie miało także na celu pokazanie, że głównym zadaniem policjanta nie jest tylko karanie ale przede wszystkim niesienie pomocy.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali elementy odblaskowe i z wielką radością pozowali do zdjęć.

JW.

Powrót na górę strony