Aktualności

Ryki: Zabrali wino i słoiki z miodem.

Data publikacji 11.09.2015

Kryminalni z Ryk ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży. Łupem złodziei padły elektronarzędzia ale także wino i słoiki z miodem. Poszkodowana oszacowała straty na kwotę ponad 1 tys. zł. 55-latek oraz jego 31-letni kompan za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Za kradzież zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z 9 na 10 września br. na terenie gminy Ryki w miejscowości Podwierzbie. Natychmiast po zgłoszeniu na miejsce udali się ryccy kryminalni. Okazało się, że  niezamkniętych pomieszczeń gospodarczych sprawca skradł wszystko co wpadło mu w ręce. Oprócz elektronarzędzi oraz garnków nie pogardził także swojskim winem i kilkoma słoikami z miodem. Pokrzywdzona oszacowała  straty na kwotę ponad 1 tys. złotych.

Kryminalni z Ryk natychmiast zajęli się sprawą. Już kilkadziesiąt minut później ustalili i  zatrzymali sprawców. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 55 i  31 lat, pochodzący w powiatu puławskiego. Złodzieje trafili do policyjnego aresztu. Byli po wpływem alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty. Policjanci odzyskali  skradzione przedmioty.

Mężczyźni za swoje postępowanie odpowiedzą teraz przed sądem. Za kradzież  grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

J.W.

Powrót na górę strony