Aktualności

Łęczna: Bezpieczna droga do szkoły

Data publikacji 09.09.2015

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom w tym szczególnym okresie jest jednym z priorytetowych zadań przed którymi stają nie tylko rodzice, kadra pedagogiczna, ale także policja. Dzisiaj łęczyńscy policjanci w ramach akcji ,,Bezpieczna droga do szkoły” spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Ostrówku. Policjanci uczyli najmłodszych uczestników ruchu drogowego jak poruszać się po drodze, aby bezpiecznie trafić do celu.

Akcja jaką przeprowadzili łęczyńscy policjanci skierowana była dla dzieci, które po raz pierwszy stały się samodzielnymi uczestnikami ruchu drogowego. Policjantka rozmawiała z uczniami na temat bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze i omawiała zagrożenia wynikające z ich nieprzestrzegania. Po zakończonej części teoretycznej podczas wspólnego spaceru dzieci mogły w sposób praktyczny przejść przez przejście dla pieszych zgodnie z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Z kolei ze starszymi uczniami policjantka omówiła zagadnienia obejmujące Konkurs Wiedzy Prewencyjnej ,,Jestem Bezpieczny”. Zakres tematyczny obejmuje obszary dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w tym bezpieczeństwa na wsi, zagrożenia wynikające z używania substancji psychoaktywnych, przepisy, których musimy przestrzegać, system działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Młodych ludzi przestrzegano przed nieświadomym i nieodpowiedzialnym korzystaniem z Internetu

Tego typu spotkania są doskonałą okazją do promowania kampanii społecznej ,,Dopalacze kradną, życie”, ,,STOP wariatom drogowym”.

Powrót na górę strony