Aktualności

Kraśnik: Jadąc na służbę zatrzymała nietrzeźwego kierowcę.

Data publikacji 09.09.2015

Kierujący mercedesem miał w wydychanym powietrzu ponad 2 promile alkoholu. Zatrzymała go i udaremniła dalszą jazdę policjantka Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego kraśnickiej komendy. Funkcjonariuszka jechała na nocną służbę.

Wczoraj ok. godz. 20.30 dyżurny Policji z Kraśnika skierował patrol do miejscowości Wierzbica Kolonia, gdzie zatrzymany został nietrzeźwy kierujący mercedesem. Jazdę nietrzeźwemu uniemożliwiła policjantka Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Kraśniku, w czasie, gdy jechała się na  nocną służbę do kraśnickiej jednostki. Zatrzymany przez funkcjonariuszkę 34 letni mieszkaniec gm. Urzędów miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjantka zareagowała widząc samochód poruszający się po drodze wężykiem, w momencie gdy kierujący zatrzymał pojazd przed skrzyżowaniem zajechała mu drogę i uniemożliwiła dalszą jazdę jednocześnie powiadamiając o sytuacji dyżurnego KPP w Kraśniku.

Mężczyzna będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za to przestępstwo może mu grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

JM

Powrót na górę strony