Aktualności

Tomaszów Lub.: Oszustwo „na funkcjonariusza CBŚ”.

Data publikacji 04.09.2015

Wczoraj 57-letnia mieszkanka Tomaszowa Lubelskiego stała się ofiarą oszusta, który podając się za funkcjonariusza CBŚ, wyłudził od kobiety 12 tys. złotych. Policjanci apelują, aby nigdy nie przekazywać pieniędzy ludziom, których nie znamy. Policja ani też inne służby powołane do ścigania przestępstw nigdy nie żądają pieniędzy.

Wczoraj do 57- letniej mieszkanki Tomaszowa Lubelskiego zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego z informacją, że pieniądze na jej koncie bankowym są zagrożone przez przestępców. Mężczyzna powiedział kobiecie, że w celu ochrony swoich pieniędzy musi je wypłacić  z konta, a następnie przekazać przekazem pocztowym osobie w Niemczech.  Kobieta wysłała pieniądze  podanej przez oszusta osobie tracąc 12 tys. złotych.

Przestrzegamy, przed tego typu oszustwami i informujemy, że Policja ani też inne służby powołane do ścigania przestępstw nigdy nie żądają pieniędzy. W takiej sytuacji natychmiast po zakończeniu takiej rozmowy od razu należy dzwonić pod numer 997 lub 112.

A.P.

Powrót na górę strony