Aktualności

Łęczna: Obywatelskie ujęcie włamywacza

Data publikacji 01.09.2015

Postawą godną naśladowania wykazali się dwaj mieszkańcy Łęcznej, którzy ujęli na gorącym uczynku włamującego się do piwnicy mężczyznę. Dzięki tej właściwej postawie skradzione mienie zostało odzyskane i przekazane właścicielowi. Wczoraj 29 – letni mieszkaniec Łęcznej usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i kradzieży. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem.

      Do zdarzenia doszło w minioną sobotę. Około godziny 23.00 dyżurny łęczyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że mieszkańcy ujęli sprawcę  włamania do jednej z piwnic w bloku mieszkalnym. Na miejsce niezwłocznie skierowano policyjny patrol. Jak ustalono sprawca przestępstwa został ujęty przez dwóch mieszkańców tego bloku. Mężczyźni  usłyszeli hałas dochodzący z piwnicy. Udali się tam w celu sprawdzenia co jest przyczyną niepokojących odgłosów. Tam zauważyli, że zabezpieczenie drzwi jednej z piwnic jest uszkodzone. Kiedy uchylili drzwi zauważyli mężczyznę, który przez otwarte okienko wyrzucał znajdujące się w pomieszczeniu przedmioty. Na ich widok usiłował wydostać się przez to okienko, ale został przez nich zatrzymany i obezwładniony.

     Funkcjonariusze będący na miejscu ustalili dane włamywacza. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Łęcznej. Mężczyzna zabrał z piwnicy szlifierkę kątową, palnik do lutowania oraz inne narzędzia o łącznej wartości 370 złotych. Skradzione przedmioty odzyskano i przekazano właścicielowi. 29-latek trafił do policyjnej celi.

     Podczas prowadzenia dalszych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna  w lipcu bieżącego roku na terenie Łęcznej dwukrotnie usiłował dokonać włamania do innych piwnic. Natomiast w czerwcu  dokonał kradzieży telewizora  o wartości 850 złotych. Skradzione mienie zostało  przez policjantów odzyskane. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i kradzieży. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem.  

 

 

 

Powrót na górę strony