Aktualności

Łuków: Dzięki policjantom bezakcyzowe papierosy nie trafią na rynek.

Data publikacji 31.08.2015

178 500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli w niedzielę łukowscy policjanci. Nielegalne wyroby tytoniowe przewozili samochodami dwaj mieszkańcy województwa mazowieckiego. W przypadku wprowadzenia do obiegu takiej ilości papierosów Skarb Państwa straciłby blisko 3 000 000 zł.

W nocy z soboty na niedzielę policjanci z Łukowa i Radzynia Podlaskiego wymieniając ze sobą informacje ustalili, że w kierunku Łukowa mogą poruszać się pojazdy przewożące nielegalne wyroby tytoniowe.

Tuż przed godziną 2.00 łukowscy policjanci patrolujący ulice miasta zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Renault Master i samochód marki Volkswagen LT. Pojazdami tymi kierowali 31 i 25-letni mieszkańcy województwa mazowieckiego. Policjanci sprawdzając przewożony na skrzyniach ładunkowych towar stwierdzili, że w tekturowych pudłach znajdują się paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Po przeliczeniu okazało się, że mężczyźni przewozili 178 500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że w przypadku wprowadzenia na rynek takiej ilości papierosów Skarb Państwa straciłby blisko 3 000 000 zł.

Nielegalne wyroby tytoniowe zostały zabezpieczone, a mężczyźni zatrzymani i umieszczeniu w policyjnym areszcie. Teraz policjanci ustalają pochodzenie nielegalnych wyrobów tytoniowych, jak również adresata do którego miały trafić papierosy. Do sprawy tej policjanci zatrzymali już 57-letniego mieszkańca powiatu łukowskiego. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

 

MJ.

 

 

 

  • samochód
  • papierosy
  • samochód
Powrót na górę strony