Aktualności

Lublin: Sprawcy rozboju po publikacjach ich wizerunków sami zgłosili się na komisariat.

Data publikacji 31.08.2015

Kolejnych dwóch podejrzanych do sprawy rozboju usłyszało zarzuty. Mężczyźni po publikacjach ich wizerunku sami zgłosili się w sobotę na VII komisariatu Policji. Jak przyznali wiedzieli, że wcześniej czy później będą zatrzymani przez policjantów. Wobec podejrzanych zastosowano tymczasowy areszt. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Dzięki publikacji zdjęć z monitoringu autobusu, sygnałom od czytelników lubelskich portali oraz ustaleniom policjantów w ubiegłym tygodniu zatrzymany został jeden ze sprawców rozboju, do którego doszło 20 sierpnia.  Zatrzymany to 16 letni mieszkaniec Lublina. Policjanci ustalili także dwóch pozostałych napastników w wieku 18 i 20 lat.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń do rozboju doszło około godz. 03: 45. Pokrzywdzony mężczyzna, mieszkaniec powiatu lubelskiego, jechał autobusem w kierunku ul. Żeglarskiej. Jeszcze podczas jazdy został zaczepiony przez trzech nieznajomych mężczyzn, którzy wykorzystując zatrzymanie autobusu na przystanku „Klub Jeździecki 02” siłą wyciągnęli go na zewnątrz. Tam zaczęli go bić i kopać po całym ciele, a następnie dokonali kradzieży portfela z pieniędzmi oraz telefonu.

Dwaj pozostali napastnicy sami zgłosili się w sobotę na VII komisariatu Policji. Jak przyznali wiedzieli, że wcześniej czy później będą zatrzymani przez mundurowyh i ukrywanie się nie ma sensu.

Wobec podejrzanych zastosowano tymczasowy areszt. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

R.L.R.

  • podejrzany
  • podejrzany
  • podejrzany
Powrót na górę strony