Aktualności

Lublin: 27-letni wandal w rękach Policji.

Data publikacji 29.08.2015

Operacyjni z komisariatu IV Policji bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali 27-letniego mieszkańca Warszawy. Nietrzeźwy i agresywny mężczyzna dziś rano wybił butelką po piwie szybę w autobusie linii 8. MPK wyceniło straty na szkodę ponad 1200 zł. 27-latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Grozić mu może kara do 5 lat więzienia.

Do przestępstwa doszło dzisiaj kilka minut po godzinie 7 przy ulicy Nadbystrzyckiej. Kierowca autobusy MPK linii 8 zgłosił, że nietrzeźwy mężczyzna wybił szybę w drzwiach pojazdu. Sprawca najpierw miał awanturować się w autobusie, a gdy kierowca zatrzymał się na przystanku, mężczyzna butelka po piwie wybił szybę w drzwiach. Po tym uciekł wspólnie z kolegą w kierunku os. Czuby. MPK wyceniło straty na kwotę ponad 1200 zł.

Skierowani do interwencji operacyjni z IV komisariatu bardzo szybko odnaleźli sprawcę. Okazało się, że jest to 27-letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna był nietrzeźwy. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. 27-latek w przeszłości karany był wielokrotnie za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowi a także narkotykowe.

Zgodnie z kodeksem karnym za niszczenie mienia grozi kara do 5 lat więzienia.

KG

Powrót na górę strony