Aktualności

Biała Podlaska: Nieodpowiedzialna matka

Data publikacji 27.08.2015

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli motorowerzystę, który przewoził pasażerkę bez kasku. Okazało się, że 14-letni syn, nie mając odpowiednich uprawnień, wiózł w ten sposób swoją matkę, która na dodatek była nietrzeźwa. Motorower, którym poruszali się mieszkańcy gminy Biała Podlaska był niezarejestrowany i nie dopuszczony do ruchu.

     Policjanci bialskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej w Sitniku motorowerzystę. Jak się okazało jednośladem kierował 14-letni mieszkaniec bialskiej gminy. Nastolatek nie miał uprawnień do kierowania takimi pojazdami. Natomiast motorower, którym się poruszał nie był zarejestrowany, dopuszczony do ruchu i nie posiadał obowiązkowej polisy OC

     Największe  zdziwienie policjantów wzbudziła jednak osoba pasażera przewożonego przez 14-latka. Okazało się, że chłopiec wiózł swoją matkę. Kobieta nie miała hełmu ochronnego. Ponadto po zbadaniu jej stanu trzeźwości okazało się, że ma w organizmie 0,8 promila alkoholu.

      Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem.  Wczoraj nieodpowiedzialna matka dostała wezwanie na komendę, gdzie została ukarana za brak hełmu ochronnego (mandat 100 zł) oraz udostępnienie pojazdu osobie, która nie ma uprawnień wymaganych do kierowania nim (300 zł). Policjanci poinformowali o zdarzeniu również Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który w takich sytuacjach nakłada wysoką karę. Przypominamy, że przepisy zabraniają również przewożenia osób nietrzeźwych motorowerem, czy też motocyklem. Jest to wykroczenie, z które może zostać ukarany kierowca.

      Z uwagi na wiek nastolatka, notatkę ze zdarzenia funkcjonariusze prześlą do Sądu Rodzinnego.

J.J.

Powrót na górę strony