Aktualności

Ryki: Spowodował kolizję z promilami i bez uprawnień

Data publikacji 26.08.2015

Policjanci wyjaśniają okoliczności kolizji drogowej, która miała miejsce w Rykach. Kierujący ciężarówką 25-latek wjechał w inną ciężarówkę, która najechała na tył osobowej hondy. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Jak się okazało, sprawcą kolizji był obywatel Ukrainy, który kierował pojazdem pod wpływem alkoholu oraz nie posiadał uprawnień do kierowania. Mało tego, sam się nawet przyznał do tego, że prawa jazdy nigdy nie miał.

Do zdarzenia doszło wczoraj po  godz. 17.00 w Rykach na trasie krajowej K-17. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że 25-letni obywatel Ukrainy kierujący samochodem ciężarowym w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu najechał na tył innej ciężarówki. Ta  w wyniku uderzenia najechała na tył osobowej hondy. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości uczestników kolizji okazało się, że sprawca – obywatel Ukrainy poruszał się pojazdem będąc nietrzeźwy. Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto 25-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.  Mało tego, sam się przyznał, że nigdy nie miał prawa jazdy. Z nieodpowiedzialnym „kierowcą” jechał także pasażer, który miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Przez kilka godzin na drodze krajowej odbywał się ruch wahadłowy.

Teraz 25-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  Sprawą zajmie się Sąd Rejonowy w Rykach.

J.W.

Powrót na górę strony