Aktualności

Opole Lub.: Dwoje dzieci ranne w wypadkach

Data publikacji 24.08.2015

Opolscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków, do których doszło w minioną niedzielę na terenie powiatu opolskiego. Rannych zostało dwoje dzieci: 13 letnia dziewczynka i 10 letni chłopiec.

Do wypadków doszło  wczoraj na terenie gm. Karczmiska, Chodel i Opole Lubelskie.

Do pierwszego zdarzenia doszło po godz. 13.00 na terenie gm. Chodel. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów 34 letnia mieszkanka Lublina podczas przejażdżki quadem ze swoim 10 letnim synem  po polu  nie zachowała należytej ostrożności doprowadzając do wywrócenia pojazdu. W wyniku zdarzenia 10 letni chłopiec stracił przytomność i z ogólnymi potłuczeniami ciała pozostał w szpitalu.

Następnie około godz. 17.00 w Opolu Lubelskim  na ul. Podzamcze 34 letni mieszkaniec miasta mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie stracił panowanie nad pojazdem doprowadzając do jego wywrócenia. Obrażenia odniosła 13 letnia pasażerka.

Do trzeciego zdarzenia doszło około godz.17.30 na terenie gminy Karczmiska na drodze 824 gdzie jak wynika ze wstępnych ustaleń, 56 letni mieszkaniec Lublina kierowca osobowego opla na skrzyżowaniu dróg nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi renault, którego kierowcą był 28 letni mieszkaniec Opola Lubelskiego. Obaj kierowcy byli trzeźwi. W wyniku zderzenia pojazdów obrażenia odniosła 45 letnia pasażerka renault.

Okoliczności wypadków wyjaśniają policjanci prosząc jednocześnie o kierowców o rozwagę.

RF

 

Powrót na górę strony