Chełm: Policjanci zlikwidowali nielegalną plantację - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Chełm: Policjanci zlikwidowali nielegalną plantację

Data publikacji 20.08.2015

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz broni odpowie trzech mieszkańców Chełma. Mężczyźni, dwóch 26-latków oraz 29-latek zostali zatrzymani. Dzisiaj zostaną doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami posiadanie znacznych ilości narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Na trop plantacji konopii indyjskich w miejscowości Bezek w gm. Siedliszcze wpadli kryminalni  z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.  Na miejscu policjanci zastali trzech mieszkańców Chełma, którzy w tym czasie doglądali hodowli.  Funkcjonariusze  zabezpieczyli 23 krzewy nielegalnej rośliny o wysokości do 2,70 m. Mężczyźni w wieku 26 i 29 lat przyznali, że w sąsiedniej gminie w miejscowości Pniówno również posiadają podobnych rozmiarów hodowlę. Łącznie na obu plantacjach policjanci zabezpieczyli 43 krzewy konopi indyjskich.

Na tym jednak sprawa nie została zakończona. Podczas przeszukań  mieszkań właścicieli hodowli stróże prawa  zabezpieczyli jeszcze dodatkowo ponad 200 gram suszu, 6 sztuk sadzonek, broń oraz ponad 150 sztuk amunicji. Mężcyzxni zostali zatrzymani.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, posiadanie znacznych ilości narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10, dodatkowo 26 – latek odpowie za posiadanie bez pozwolenia broni oraz amunicji.

M.K.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.18 MB)