Aktualności

Tomaszów Lubelski: Oszukana metodą "na policjanta"

Data publikacji 19.08.2015

Wczoraj 71-letnia mieszkanka Tomaszowa Lubelskiego padła ofiarą oszusta, który podając się za policjanta, wyłudził od kobiety 8 tysięcy złotych. Mężczyzna powiedział, że oszuści chcą jej ukraść z konta bankowego pieniądze. W celu ochrony oszczędności miała je przelać na podane przez niego konto. Tym sposobem 71-latka straciła 8 tysięcy zł.

     Wczoraj do 71- letniej mieszkanki Tomaszowa Lubelskiego zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Poinformował ją, że jest w niebezpieczeństwie, ponieważ oszuści chcą jej ukraść z konta bankowego pieniądze. Mężczyzna powiedział kobiecie, że w celu ochrony swoich pieniędzy musi je wpłacić na podane przez niego konto bankowe, a informacje o tym jako o akcji policyjnej ma zachować w tajemnicy. Kobieta wpłaciła pieniądze na podane przez oszusta konto tracąc 8 tys. złotych.

    Przestrzegamy, przed tego typu oszustwami i informujemy, że Policja nigdy nie żąda pieniędzy. W takiej sytuacji natychmiast po zakończeniu takiej rozmowy od razu należy dzwonić pod numer 997 lub 112.

A.P.

 

Powrót na górę strony