Aktualności

Lubartów: Zderzenie trzech pojazdów

Data publikacji 17.08.2015

2,6 promila alkoholu w organizmie miał kierowca ciągnika rolniczego poszkodowany w wyniku kolizji trzech pojazdów. 37 – latek nie miał w ogóle prawa jazdy, a kierowany przez niego traktor był nieubezpieczony. Kierowcy pozostałych pojazdów byli trzeźwi. Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie w miejscowości Serniki – Kolonia.

     O godzinie 17.30 w miejscowości Serniki – Kolonia, kierujący samochodem audi młody mężczyzna wyprzedzając motorower nie zachował odpowiedniego odstępu od jadącego przed nim forda, który skręcał w lewo i uderzył w jego bok. Następnie audi siłą rozpędu uderzyło w jadący z przeciwka ciągnik rolniczy. Wszystkie pojazdy zostały bardzo poważnie uszkodzone, a ruch na drodze zablokowany.

  Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący audi 22 – latek oraz 46 – letni kierowca forda byli trzeźwi. Nie można tego było natomiast powiedzieć o 37 – letnim kierowcy ciągnika rolniczego. Badania wykazały, że miał w organizmie 2,6 promila alkoholu. Ponadto w ogóle nie miał prawa jazdy, a ciągnik, którym jechał był nieubezpieczony.

    22–letni kierowca audi odpowie wkrótce za spowodowanie kolizji drogowej. Natomiast 37–latek poniesie odpowiedzialność za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień i ubezpieczenia.

 

G.P.

Powrót na górę strony