Aktualności

Tomaszów Lubelski: Akcyza z próbą wręczenia łapówki

Data publikacji 17.08.2015

24 letni obywatel Ukrainy przewoził w samochodzie 136 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. W zamian za odstąpienie od czynności usiłował wręczyć policjantom pieniądze. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i osadzony w policyjnym areszcie. Teraz grozi mu nie tylko wysoka grzywna i przepadek nielegalnego towaru, ale również kara pozbawienia wolności do lat 10 za usiłowania wręczenia korzyści majątkowej.

    W ubiegły piątek tomaszowscy policjanci zauważyli na ul. Piekarskiej nieprawidłowo zaparkowany samochód osobowy m-ki Mercedes na ukraińskich numerach rejestracyjnych. W trakcie dokonanej kontroli drogowej okazało się, że 24 letni obywatel Ukrainy posiadała w samochodzie 136 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. W zamian za odstąpienie od czynności usiłował wręczyć policjantom pieniądze w kwocie 400 złotych. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i osadzony w policyjnym areszcie a kontrabanda została zabezpieczona.

     Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu za które grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

A.P.

Powrót na górę strony