Aktualności

Janów Lubelski: Poszukiwany i nietrzeźwy - wpadł ze strachu.

Data publikacji 17.08.2015

Czujność policjantów z patrolówki nie zawiodła. Kolejny nietrzeźwy kierowca wpadł w ręce mundurowych. Okazało się, że nie dość, że był nietrzeźwy, posiadał również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i był poszukiwany przez sąd do odbycia kary w zakładzie karnym.

     W sobotę w nocy pełniący służbę w policjanci z patrolówki, podjęli kontrolę drogową pojazdu marki renault. Mundurowi zauważyli dziwnie zachowujący się pojazd na jednej z ulic w Janowie Lubelskim.  Na widok radiowozu nagle zatrzymał się i skręcił w inną ulicę. Policjanci postanowili wylegitymować kierowcę, mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów, najpierw podał dane swojego brata. Jednak jeden z policjantów poznał mężczyznę. Podczas kontroli drogowej sprawdzono stan trzeźwości kierowcy, po czym okazało się, że mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

    Z uwagi na to, że mężczyzna podawał nieprawdziwe dane, został on przebadany urządzeniem identyfikującym odciski palców. Zatrzymanym mężczyzną okazał się 27-letni mieszkaniec gminy Janów Lubelski. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 27-latek posiada zakaz prowadzenia pojazdów jak również jest osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym przez Sąd Rejonowy w Biłgoraju za podobne przestępstwo.

    27-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie w celu wykonania z nim dalszych czynności służbowych. Dziś zostanie przetransportowany do Zakładu Karnego w Zamościu.

F.Ł.

Powrót na górę strony