Włodawa: 2 tysiące kontroli drogowych - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Włodawa: 2 tysiące kontroli drogowych

Data publikacji 17.08.2015

W piątkową noc policjanci po raz kolejny prowadzili działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na drodze w powiecie włodawskim. W wyniku przeprowadzonych niemal 2 tysiące kontroli drogowych policjanci ujawnili 5 nietrzeźwych kierujących. "Rekordzista" miał w swoim organiźmie prawie 4 promile alkoholu. Wszyscy odpowiedzą teraz za jazdę na "podwójnym gazie" przed sądem.

    W nocy z piatku na sobote  policjanci prowadzili działania pod hasłem "Stop Agresji na drodze". Głownym celem akcji była poprawa bezpeczenstwa w ruchu drogowym poprzez eliminowanie  kierujących znajdujących sie w stanie nietrzeżwosci, po użyciu oraz pod wpływem środkow dzialajacych podobnie do alkoholu. Działania były prowadzone przede wszystkim  na terenie miejscowosci wypoczynkowej Okuninka oraz wszędzie tam, gdzie występuje duże zagrożenie w ruchu drogowym.

    W efekcie przeprowadzonych prawie 2000 badań na stan trzeżwości policjanci ujawnili czterech kierujących rowerem pod działaniem alkoholu. "Rekordzista", 42-letni mieszkaniec Włodawy miał w swoim organiżmie prawie 4 promile alkoholu. Czujne oko policjantów dostrzegło również, 52-letniego mieszkanća Chełma, poruszajacego się Nissanem. Podczas kontroli drogowej okazało się, że meżczyzna ma w swoim organiżmie ponad promil alkoholu.

   Wszyscy nietrzeżwi odpowiedzą za jazdę "na podwójnym gazie" przed sądem. Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeżwości to przestępstwo, za które grozi do dwóch lat więzienia, świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5 000 zł oraz utrata uprawnień do kierowania nawet do 15 lat.

   Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych miejmy na uwadze,  że najbardziej dotkliwymi są konsekwencje moralne. Wsiadając za kółko po alkoholu narażamy nie tylko siebie, swoich bliskich ale i innych uczestników ruchu.

 

E.T.