Aktualności

Opole Lub: Dozór dla podpalacza.

Data publikacji 16.08.2015

Prokuratura Rejonowa w Opolu Lubelskim zastosowała dozór policji wobec 21 letniego mieszkańca Poniatowej. Podejrzany ma 7 razy w tygodniu stawiać się do jednostki Policji. Młody mężczyzna w piątek rano, w krótkich odstępach czasu dokonał kilku podpaleń. Spaleniu uległo poszycie leśne oraz nadpalony został drzewostan na obszarze około 1,7 ha lasów.

W piątek rano policjanci z Opola Lubelskiego otrzymali informację o kilku pożarach, do których doszło w krótkich odstępach czasu m.in. w na terenie miejscowości Poniatowa, Dąbrowa Wronowska i Plizin. Wszystko wskazywało na to, że powodem pożarów nie była susza lecz celowe, świadome działanie człowieka. Policjanci rozpytując okolicznych mieszkańców dotarli do osób, które widziały młodego mężczyznę, wybiegającego z lasu. Rysopis podpalacza przekazany został patrolom. Jeszcze w piątek  przed południem mężczyzna został zatrzymany na ulicy Młynki w Poniatowej.  To 21 letni mieszkaniec tej miejscowości. W przeszłości wchodził już w konflikt z prawem.

W trakcie prowadzących czynności policjanci ustalili, że łącznie doszło do co najmniej dziesięciu umyślnych podpaleń kompleksów leśnych. W wyniku podłożenia ognia spaleniu uległo poszycie leśne oraz nadpalony został drzewostan na obszarze około 1,7 ha lasów.

Zatrzymany doprowadzony został do Prokuratury Rejonowej w Opolu Lubelskim. Policjanci wnioskowali o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu. Decyzją prokuratora zastosowany został dozór. 21 latek ma 7 razy w tygodniu zgłaszać się do jednostki Policji.

R.L.R.

Powrót na górę strony