Aktualności

Ryki: Policjanci zabezpieczali wyścigi rowerowe.

Data publikacji 16.08.2015

Wyścigi rowerowe „GoBike” odbyły się wczoraj na terenie gminy Ryki. Spotkali się na nim miłośnicy turystyki rowerowej. Uczestników na trasie przejazdu zabezpieczali policjanci z KPP w Rykach.

Wczoraj w Leopoldowie odbyły się wyścigi rowerowe pod nazwą „GoBike”. Inicjatorem było Stowarzyszenie „ Nowy Leopoldów”. Była to kolejna edycja przedsięwzięcia popularyzującego jazdę, wypoczynek na rowerze, a także zdrowy styl życia wśród lokalnej społeczności. Impreza miała także na celu uwrażliwienie uczestników na kulturalne zachowanie na jezdni oraz utrwalenie podstawowych zasad poruszania się po drogach.

 

Policjantom z KPP w Rykach bliskie są cele tego przedsięwzięcia. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu zabezpieczali oni przejazd rowerzystów oraz udzielali cennych rad. Na trasę wyścigu wyruszyło kilkudziesięciu uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Zmagania przebiegały po drogach gruntowych oraz nawierzchni utwardzonej. Wszyscy dojechali do mety w dobrych humorach mimo panującego upału.

 

Gratulujemy uczestnikom wytrwałości. Mamy nadzieję, że utrwalone zasady bezpiecznego poruszania się po drogach na długo pozostaną w pamięci uczestników oraz pozwolą uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

J.W.

Powrót na górę strony