Aktualności

Opole Lub: Zatrzymany podpalacz.

Data publikacji 15.08.2015

Policjanci z Opola Lubelskiego zatrzymali sprawcę podpalań. Młody mężczyzna wczoraj rano, w krótkich odstępach czasu dokonał kilku podpaleń. Spaleniu uległo poszycie leśne oraz nadpalony został drzewostan na obszarze około 1,7 ha lasów. Dzisiaj 21 latek doprowadzony zostanie do Prokuratury Rejonowej w Opolu Lubelskim. Będziemy wnioskować o jego tymczasowym areszt. Grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj rano policjanci z Opola Lubelskiego otrzymali informację o kilku pożarach, do których doszło w krótkich odstępach czasu m.in. w na terenie miejscowości Poniatowa, Dąbrowa Wronowska i Plizin. Wszystko wskazywało na to, że powodem pożarów nie była susza lecz celowe, świadome działanie człowieka. Policjanci rozpytując okolicznych mieszkańców dotarli do osób, które widziały młodego mężczyznę, wybiegającego z lasu. Rysopis podpalacza przekazany został patrolom. Jeszcze wczoraj przed południem mężczyzna został zatrzymany na ulicy Młynki w Poniatowej.  To 21 letni mieszkaniec tej miejscowości. W przeszłości wchodził już w konflikt z prawem.

W trakcie prowadzących czynności policjanci ustalili, że łącznie doszło do co najmniej dziesięciu umyślnych podpaleń kompleksów leśnych. W wyniku podłożenia ognia spaleniu uległo poszycie leśne oraz nadpalony został drzewostan na obszarze około 1,7 ha lasów. Obecnie trwa jeszcze szacowanie strat. Policjanci ustalają także co było motywem działania sprawcy oraz sprawdzają czy 21 latek działał sam.

Postępowanie prowadzone jest w kierunku sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach mające postać pożaru. Dzisiaj zatrzymany doprowadzony zostanie do Prokuratury Rejonowej w Opolu Lubelskim. Będziemy wnioskować o jego tymczasowym areszt. Grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

R.L.R.

Powrót na górę strony