KWP: Odpowiedzą za uprawę konopi indyjskich. - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

KWP: Odpowiedzą za uprawę konopi indyjskich.

Data publikacji 15.08.2015

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali wczoraj dwóch mieszkańców woj. mazowieckiego. 22 latek i jego 32 letni kompan na jednej z podlubelskich posesji zajmowali się uprawą konopi indyjskich. Łącznie zabezpieczyliśmy 19 odurzających sadzonek. Niektóre z rośli miały powyżej 1,5 metra wysokości.

Wczoraj po południu policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie weszli na jedną z posesji w gm. Bełżyce.  Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 32 lat, mieszkańców woj. mazowieckiego, którzy zajmowali się nielegalną uprawą konopi indyjskich. W trakcie przeszukania posesji i okolic policjanci ujawnili odurzające rośliny. Łącznie zabezpieczyliśmy 19 sadzonek. Rośliny znajdowały się w różnym stadium rozwoju, niektóre z nich sięgały nawet 1,5 metra wysokości.

Zatrzymani osadzeni zostali w policyjnym areszcie, dzisiaj wykonywane będą z nimi dalsze czynności procesowe. Odpowiadać będą z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających i uprawę konopi.

R.L.R.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 25.41 MB)