Biała Podlaska: 18-latka napadła na swoją prababcię - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Biała Podlaska: 18-latka napadła na swoją prababcię

Data publikacji 14.08.2015

Wczoraj po południu do mieszkania 93-letniej bialczanki wtargnęła jej prawnuczka. Nastolatka pobiła babcię, ukradła jej portfel z pieniędzmi, po czym uciekła z mieszkania. W trakcie przesłuchania pokrzywdzonej okazało się, że 18-latka już wcześniej kradła prababci pieniądze z emerytury. Po zdarzeniu dziewczyna ukryła się u koleżanki, gdzie znaleźli ja policjanci.

     Do zdarzenia doszło wczoraj po południu na ul. Kolejowej. Kiedy starsza pani uchyliła drzwi, chcąc zobaczyć kto puka, jej prawnuczka siłą wepchnęła je do środka, przewróciła kobietę na ławę i zaczęła bić po twarzy i kopać. Policję jako pierwsza zawiadomiła sąsiadka, którą zaalarmowały krzyki dobiegające z sąsiedniego mieszkania. Tymczasem prawnuczka ukradła portfel , w którym było 95 zł i uciekła z mieszkania.

     Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, którzy zajęli się tą sprawą, szybko ujęli  18-latkę, która ukryła się u swojej koleżanki. W trakcie czynności z pokrzywdzoną okazało się, że już kilka tygodni wcześniej wnuczka ukradła jej z mieszkania pieniądze w kwocie 1420 zł, jednak wtedy kobieta nie zgłaszała tego przestępstwa organom ścigania.

     Zatrzymana w policyjnym areszcie 18-latka jest dobrze znana bialskim policjantom. Aktualnie prowadzone są dwa postępowania o kradzież, w których jest ona osobą podejrzaną. Dzisiaj nastolatka zostanie doprowadzona do Prokuratury, z wnioskiem o wystąpienie do Sądu o zastosowanie wobec niej tymczasowego aresztowania.

J.J.