Aktualności

Kraśnik: Pobili i zabrali buty. Dziś rano zatrzymani

Data publikacji 12.08.2015

Policjanci z komisariatu w Annopolu wraz z kryminalnymi z kraśnickiej komendy ustalili sprawców rozboju, do którego doszło dzisiaj w nocy w Jakubowicach. Sprawcy najpierw pobili młodego mężczyznę a potem zabrali buty i odjechali z miejsca napaści. Pobity 19 latek odniósł obrażenia głowy. Pobity został również jego kolega. Rano policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych o napaść. Trwają czynności do zatrzymania kolejnych.

Dzisiaj w nocy w Jakubowicach gm. Annopol doszło do rozboju na 19 letnim mężczyźnie. Jak wynika z ustaleń, przed północą  na stację paliw podjechał ford, z którego wysiadło kilku młodych mężczyzn. Jeden z nich podszedł do stojących tam dwóch mężczyzn i zapytał jednego z nich skąd jest.  Chwilę później uderzył go głową. Do agresywnego napastnika dołączyli jego koledzy. Bijąc i kopiąc zadali pokrzywdzonym dotkliwych obrażeń.

Zajście to trwało kilkanaście sekund, zostało zarejestrowane przez monitoring. Jeden z napastników pobitemu 19 latkowi ściągnął z nóg warte około 350 zl. buty sportowe. Poszkodowani młodzieńcy w wyniku pobicia wymagali pomocy lekarskiej, której udzieliła im załoga pogotowia ratunkowego.

Nie trzeba było długo czekać na ustalenie sprawców rozboju.  Policjanci z komisariatu w Annopolu wraz z kolegami z  Wydziału Kryminalnego z Kraśnika ustalili napastników. Dwaj  20-letni mieszkańcy  województwa świętokrzyskiego zostali zatrzymani dziś po godz. 6.00 rano

Policjanci ustalili też  tożsamość pozostałych mężczyzn uczestniczących w napadzie. Trwają czynności do ich zatrzymania. Policjanci w miejscu wskazanym przez zatrzymanych odnaleźli zrabowane 19-latkowi buty.

Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

J.M.

Powrót na górę strony