Aktualności

Radzyń Podl.: Śmiertelny wypadek przy pracach polowych.

Data publikacji 12.08.2015

Policjanci z Radzynia Podlaskiego wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Bezwola. 43-letni rolnik w trakcie wykonywanych prac polowych został wciągnięty w elementy wirujące kombajnu. Mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wykonywania prac polowych.

Wczoraj po godzinie 22:00 dyżurny radzyńskiej komendy powiadomiony został o wypadku przy pracach polowych, któremu uległ 43-letni mieszkaniec gm. Wohyń. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna kosząc kombajnem zboże prawdopodobnie został wciągnięty w elementy wirujące maszyny. Pomimo podjętej reanimacji mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia. Decyzją prokuratora ciało zabezpieczone zostało w Prosektorium szpitala w Białej Podlaskiej.

Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny zdarzenia oraz apelują o wyobraźnię i rozsądek w trakcie wykonywania prac polowych i korzystania z maszyn rolniczych. Większości zagrożeń i nieszczęść można uniknąć stosując podstawowe zasady bezpiecznej pracy w rolnictwie.

BS

Powrót na górę strony