Aktualności

Ryki: Areszt za narkotyki

Data publikacji 10.08.2015

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków odpowie 42-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego. Ryccy kryminalni ujawnili przy sprawcy blisko 200 gramów amfetaminy. Na wniosek Policji Sąd zastosował wobec 42-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Zgodnie z Ustawą  o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

    Ryccy kryminalni w miejscowości Krasnogliny zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi. Okazało się, że za kierownicą siedział 42-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego. Mężczyzna posiadał ukryte przy sobie woreczki z białym proszkiem o wadze blisko 200 gramów. Badanie narkotesterem wykazało, że była to amfetamina. Policjanci zatrzymali kierującego.

    Do zdarzenia doszło pod koniec zeszłego tygodnia w godzinach wieczornych na terenie gminy Ryki. Na podstawie zgromadzonego przez Policję materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Rykach zastosował wobec 42-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Mężczyzna znany jest policjantom. W przeszłości był już karany za przestępstwa narkotykowe.

    Policjanci ustali także trzech mężczyzn w wieku od 19 do 25 lat z terenu powiatu ryckiego powiązanych ze sprawcą, którzy posiadali ponad 4 gramy amfetaminy. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii 42-latkowi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

J.W.

Powrót na górę strony