Aktualności

Włodawa: O krok od tragedii

Data publikacji 09.08.2015

Wczoraj dzięki reakcji policjantów patrolu wodnego - sierż. sztab. Mariusza Musialika sierż. sztab. Łukasza Pecyny nie doszło do tragedii nad jeziorem Białym. Na środek jeziora wypłynął 27-latek z powiatu bialskiego. Mężczyzna opadł z sił i nie dawał rady płynąć. Okazało się, że „śmiałek” miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Tego samego dnia nie potrafiący pływać mężczyzna zasnął na materacu i wypłynął na środek jeziora – tak mocno spał, że policjanci nie mogli go dobudzić. Po dłuższej chwili udało się wciągnąć 23-latka z powiatu łukowskiego na łódkę. Policjanci ponownie apelują do osób wypoczywających nad wodą o rozważne i odpowiedzialne korzystaniu z kąpieli.

      Pogoda tego lata dopisuje i sprzyja odpoczywaniu nad wodą – tłumy turystów odwiedziły w ten weekend Okuninkę, nad ich bezpieczeństwem czuwali policjanci z włodawskiej komendy, policjanci Oddziałów Prewencji z Lublina i ratownicy.

     Tylko wczoraj policjanci patrolu wodnego nałożyli 5 mandatów, 7 osób pouczyli za kąpiel w miejscu niedozwolonym i przeprowadzili szereg rozmów profilaktycznych z wypoczywającymi. Dzięki reakcji policjantów patrolu wodnego  - sierż. sztab. Mariusza Musialika sierż. sztab. Łukasza Pecyny nie doszło do tragedii.  Nie potrafiący pływać mężczyzna zasnął na materacu i wypłynął na środek jeziora –  tak mocno spał, że policjanci nie mogli go dobudzić. Po dłuższej chwili udało się wciągnąć 23-latka z powiatu łukowskiego na łódkę.  Czuć było od niego woń alkoholu. Mężczyzna dostał 500 złotowy mandat. Również dziś blisko środka jeziora 2 pary pływały na dmuchanych materacach – jak się okazało 22-latka z powiatu przemyskiego nie potrafiła pływać. Na środek jeziora wypłynął również 27-latek z powiatu bialskiego. Mężczyzna opadł z sił i nie dawał rady płynąć, gdyby nie reakcja policjantów mogło się to skończyć tragicznie. Okazało się, że „śmiałek” miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

       Policjanci ponownie apelują do osób wypoczywających nad wodą o rozważne i odpowiedzialne korzystaniu z kąpieli. Zdrowy rozsądek jest niezbędny do spędzenia miłych wakacji i bezpiecznego powrotu do domów.

B.Sz

Powrót na górę strony