Aktualności

Lublin: Zaatakowali kobietę. Zatrzymani podczas pościgu

Data publikacji 08.08.2015

Policjanci w pościgu zatrzymali dwóch sprawców napadu na kobietę przy ul. Króla Rogera w Lublinie. Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 5 rano. Sprawcy podbiegli do kobiety, szarpali, popychali, użyli gazu łzawiącego, a następnie zabrali torebkę. Powiadomiony o zdarzeniu oficer dyżurny KMP Lublin wysłał na miejsce najbliższe wolne patrole. Policjanci z VI komisariatu wspierani przez kolegów z ruchu drogowego zatrzymali podejrzanych. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 16 i 29 lat. Za przestępstwo rozboju grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

     Policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu przed godzina 5 rano. Ze zgłoszenia wynikało, że do idącej kobiety podbiegło dwóch mężczyzn. Zaatakowali ją i użyli gazu łzawiącego, zabierając jej  torebkę. Pokrzywdzona opisała wygląd i ubiór napastników. Na tej podstawie policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców na terenie osiedla. Po pewnym czasie zauważyli odpowiadających rysopisowi dwóch mężczyzn. Obaj na ich widok mundurowych rzucili się do ucieczki.

     Policjanci z VI komisariatu wsparci przez policjantów z ruchu drogowego KMP zatrzymali podejrzanych. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 16 i 29 lat. Obaj byli już notowani przez Policję. Nieletni za rozbój oraz kradzież, natomiast 29-latek za niszczenie mienia i kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Za przestępstwo rozboju grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

 

AF.

Powrót na górę strony