Aktualności

Świdnik: Pijany 14-latek jeździł traktorem po boisku

Data publikacji 07.08.2015

W nocy 14-letni mieszkaniec gminy Trawniki został zatrzymany przez policjantów, kiedy jeździł traktorem po murawie boiska w Biskupicach. Jak się okazało miał prawie promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie przed Sądem Rodzinnym m.in. za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień.

     W nocy świdniccy policjanci około godz.23.00 otrzymali zgłoszenie o ciągniku rolniczym jeżdżącym po murawie boiska piłkarskiego w Biskupicach. Na miejscu potwierdzono tą informację. Młodzi ludzie na widok radiowozu zaczęli uciekać. Wśród nich kierujący ciągnikiem, którym okazał się 14-latek - mieszkaniec gminy Trawniki. Wraz z nim zatrzymani zostali również 18-latek oraz 17-letnia koleżanka.

    Cała trójka znajdowała się w stanie nietrzeźwości. Sam kierujący miał w wydychanym powietrzu prawie promil alkoholu. Jego koleżanka ponad 1,5 promila alkoholu. Teraz świdniccy policjanci będą ustalać w jakich okolicznościach małoletni nabyli i spożywali alkohol oraz dlaczego nie znajdowali sie pod właściwym nadzorem rodziców.

    Trwają również ustalenia w jakich okolicznościach małoletni wszedł w posiadanie kluczyków do ciągnika oraz wyjechał nim z posesji. Policja przypomina- dopuszczenie (a nie tylko udostępnienie!) przez właściciela lub posiadacza pojazdu  do prowadzenia pojazdu osoby niemającej wymaganych uprawnień stanowi wykroczenie .

E.W.

Powrót na górę strony