Aktualności

Chełm: Zabezpieczone papierosy bez akcyzy

Data publikacji 06.08.2015

Blisko 900 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci z komisariatu w Dorohusku. Kontrabanda przechowywana była na terenie posesji 28-letniego mężczyzny. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na kwotę ponad 14 tysięcy złotych. Mężczyzna już usłyszał zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karno- skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny.

    Wczoraj przed południem policjanci z komisariatu w Dorohusku realizując posiadane informacje przeszukali teren jednej z posesji w gminie Dorohusk. W domu znaleźli papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Po przeliczeniu okazało się, że jest ich blisko 900 paczek. Należały one do 28- letniego mieszkańca tej posesji. Funkcjonariusze zatrzymali tego mężczyznę, zabezpieczyli też bezakcyzowe wyroby. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na kwotę ponad 14 tysięcy złotych.

  28- latek wczoraj usłyszał zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z przepisami kodeksu karno- skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny.

E.C.

 

Powrót na górę strony