Aktualności

Lublin: Odpowie za rozbój.

Data publikacji 04.08.2015

Policjanci z III komisariatu ustalili i zatrzymali 34-letniego sprawcę rozboju. Mężczyzna uderzył w tył głowy pokrzywdzonego, a następnie przewrócił go i bił po całym ciele. Łupem 34-latka padł plecak z zawartością sprzętu fotograficznego o wartości ponad 6 tys. złotych. Mieszkaniec Lublina już usłyszał zarzuty rozboju w warunkach recydywy. Policjanci i prokuratorzy wnioskują dziś o areszt.

Do zdarzenia doszło w sobotę późnym wieczorem. 33-latek wracając ze spotkania został nagle zaatakowany. Nieznany mu sprawca nagle uderzył go ręką w tył głowy a następnie przewrócił na ziemię. Pokrzywdzony był kopany i bity po całym ciele. Po tym sprawca zażądał wydania plecaka. Po krótkiej szarpaninie odebrał plecak 33-latkowi i uciekł. W plecaku znajdował się sprzęt fotograficzny o wartości ponad 6 tys. złotych.

Sprawą zajęli się operacyjni z komisariatu III Policji w Lublinie. Funkcjonariusze po przeanalizowaniu zebranych materiałów ustalili dane sprawcy. Okazało się, że jest to 34-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna w przeszłości wielokrotnie karany był za rozboje, kradzieże i wymuszenia rozbójnicze. Usłyszał już zarzuty rozboju w warunkach recydywy. Dzisiaj policjanci i prokuratorzy wnioskują wobec niego o środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Funkcjonariusze odzyskali również skradziony sprzęt.

Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia. W przypadku recydywy karze ona zostać dodatkowo zaostrzona.

KG  

Powrót na górę strony